یکشنبه 4 مهر 1400

سبد خرید شما خالی است.
مبلغ قابل پرداخت : ۰ تومان
قیمت نبشی و نحوه محاسبه آن

برای مشاهده ی انواع نبشی ها در اینجا کلیک کنید.

تعریف نبشی

یکی از پروفیل های پرکاربرد در صنعت ساختمانی نبشی ها هستند که در اتصال پل به ستون، اتصال ستون به صفحات فوندانسیون و ساخت ستون ها مورد استفاده قرار می گیرد.

نبشی ها بسیار پرکاربرد است به طوری که در ساخت آسانسور از نوعی نبشی به نام نبشی لقمه استفاده می شود. نبشی ها عمدتا به صورت پرسی و فابریک تولید و عرضه می شوند و با نام کارخانه ای که تولید می شود در بازار شناخته شده است بطور مثال: نبشی تبریز، نبشی آریان فولاد، نبشی ظهوریان، نبشی نیکان، نبشی منظومه و نبشی اسپیرال. در واقع نقش اصلی نبشی ها، اتصال عناصر به یکدیگر اند. نبشی پرسی از ورق های فولادی با طول 6 متر که از وسط خم می شوند ساخته می شوند و نبشی فابریک از ابتدا به صورت محصول نهایی از خط تولید خارج می گردد.

قیمت نبشی

دو مشخصه ی مهم در نبشی ها اندازه بال و ضخامت آن است. اندازه بال ها یا مساوی هستند و یا نامساوی. زمانی که مقاطع بال ها مساوی باشد پس از حرف L یک سایز درج می شود ولی در بال های نامساوی پس از حرف L هر دو مقطع نوشته می شود.

برای اطلاع از عوامل موثر در قیمت آهن می توانید اینجا کلیک و مقاله را مطالعه کنید.

قیمت نبشی

قیمت نبشی در بازار فعلی رابطه مستقیم با قیمت آهن دارد. با وجود نوسانات موجود در بازار و افزایش و یا کاهش قیمت آهن، قیمت نبشی نیز متغیر است. عواملی که بر روی قیمت آهن تاثیر می گذارد می توان به دو مورد زیر اشاره کرد: 

  • افزایش و یا کاهش قیمت سنگ آهن
  • میزان عرضه و تقاضا

برای اطلاع کامل از انواع نبشی و کاربرد های آن، در اینجا کلیک و مقاله را مطالعه کنید.

فرمول محاسبه وزن نبشی

برای محاسبه قیمت نبشی ها به روش زیر اقدام می کنیم.

    اندازه بال نبشی*طول نبشی*ضخامت نبشی*۷۸۵۰*۲

در این فرمول محاسبه وزن نبشی اندازه باله های نبشی و طول نبشی بر حسب متر است.

در صورت مقایسه قیمت نبشی با چند کارخانه متوجه می شوند که هر تولید کننده قیمتی متفاوت ارائه می دهد. قیمت نبشی ها در کارخانه های ایران متفاوت است.

خرید نبشی

وب سایت بازار آهن جز یکی از سایت های فروشگاهی است که محصولات فولادی، انواع آهن آلات ساختمانی و صنعتی را عرضه می کند. تمامی قیمت ها مستقیما از کارخانه گرفته و به مشتریان اعلام می شود. بازار آهن دارای مشاوران فعال است که می توانند به شما در تمامی موارد اطلاع رسانی کنند. هدف این وبسایت جلب رضایت مشتری و عرضه ی بهترین خدمات می باشد.

برای مشاهده ی تمامی محصولات بازار آهن در اینجا کلیک کنید.

به علت وجود نوسانات قیمت محصولات فولادی شما می توانید برای اطلاع از قیمت ها و مشخصات فنی محصولات با مشاوران ما از طریق شماره تلفن 02191005030 تماس حاصل نمایید.

اولین نفر باشید که دیدگاهش را می نویسد !

دیدگاه شما برای ما مهم است.