یکشنبه 4 مهر 1400

سبد خرید شما خالی است.
مبلغ قابل پرداخت : ۰ تومان
5 کشور برتر تولیدکننده فولاد

با 5 کشور برتر تولیدکننده ­ی فولاد در جهان آشنا شوید

در سال 2015 نزدیک به 1535 میلیون تن فولاد خام در جهان تولید و مصرف شد. جهش­های عظیم در فناوری ، افزایش سطح درآمد و عوامل سیاسی- اقتصادی تا حدی در این افزایش تقاضا نقش داشتند که به نوبه خود دولت ها را مجبور به افزایش تولید و در برخی موارد ، وادار به تولید مازاد نمود . در این مقاله به جزئیات 5 کشور برتر تولیدکننده­ی فولاد خواهیم پرداخت.

 

پنج کشور برتر تولیدکننده فولاد

 

  1. چین

 چین از همه اهداف پیشی گرفت و به رقم حیرت انگیز 808.4 میلیون تن فولاد خام در سال 2016 رسید. تولید بیش از حد فولاد خام چین در حال حاضر باعث نگرانی چندین کشور از جمله ایالات متحده ، اتحادیه اروپا و هند شده است. ایالات متحده و سایر اقتصادهای بزرگ در حال مذاکره با چین در مورد صادرات مازاد بسیار ارزان آن­ها هستند. .  کره جنوبی ، ویتنام و فیلیپین بزرگترین خریداران فولاد چینی هستند. بیشتر شرکت های تولید کننده فولاد چین یا دولتی بوده و یا اینکه زیر نظر دولت اداره می شوند. گروه Hesteel و گروه Baosteel   بزرگترین تولیدکننده­های فولاد چین هستند و به بازارهای جهانی فولاد پاسخ می دهند .  همچنین افزایش ظرفیت تولید باعث شده که چین 50٪ از سهم تولید جهانی فولاد را در اختیار داشته باشد.

  1. ژاپن

 اگرچه نمودارها ، روندی نوسانی را از خود به نمایش میگذارند ، اما با این حال ژاپن پس از کاهش از 110.6 میلیون تن در سال 2014 ، میزان تولید فولاد خود را بالاتر از 104 میلیون تن حفظ کرده است. علت این سقوط به دلیل افزایش گسترده مالیات فروش عنوان شده که اتفاق نظر روشنی در مورد بازسازی در این زمینه وجود ندارد.. ژاپن همچنان با صادرات 40.4 میلیون تن در سراسر جهان ، دومین صادر کننده فولاد درجه یک و پیشرفته است. کره جنوبی ، تایلند و چین خریداران عمده فولاد ژاپن هستند.  شرکت های Nippon و Sumitomo و JFE بزرگترین تولیدکنندگان فولاد در ژاپن هستند.

  1. هند

 اقتصاددانان برجسته بر این باورند که هند قرار است از ژاپن پیشی گرفته و به دومین تولید کننده بزرگ فولاد خام در جهان تبدیل شود. پس از رسیدن به 95 میلیون تن در پایان سال 2016 ، چهارمین اقتصاد بزرگ جهان، 101 میلیون تن در فوریه 2017 تولید کرد.. بزرگترین خریداران فولاد از هند نپال ، بلژیک و بنگلادش هستند . شرکت های TATA Steel ، Steel Authority of India Ltd و JSW Steel  Limited   بهترین تولید کنندگان فولاد هند هستند.

  1. ایالات متحده آمریکا

پس از تجربه افت شدید تولید فولاد خام از 88.2 میلیون تن به 78.6 میلیون تن در سال 2016 ، به نظر نمی رسد که شرایط تولید فولاد ایالات متحده بهبود یافته باشد.  محققان بازار ادعا می كنند كه واردات ارزان و مازاد از كشورهای بزرگ در حال توسعه ، فولادسازان داخلی را در بازارهای غربی مجبور به تعطیلی کرده است. با این حال اقتصاددانان پیش بینی می کنند که وضعیت موجود در تولید فولاد به حالت عادی برگردد. علیرغم این ، ایالات متحده هنوز هم صادرات فولاد با درجه بالا را به تقریبا 150 کشور انجام می دهد ، بزرگترین خریداران کانادا و مکزیک هستند. Nucor ، US Steel  و ArcelorMittal  بزرگترین تولید کننده های فولاد در ایالات متحده آمریکا به شمار می شود.

  1. روسیه

پس از افزایش تولید در سال 2014 ، انبارهای تولید فولاد روسیه در سال 2016 با کاهش تدریجی  میزان تولید ، به مقدار 68.6 میلیون تن کاهش یافت. با این وجود در سه ماهه اول سال 2017 ، روسیه تقریبا 70.8 میلیون تن فولاد تولید کرد. بیشتر صادرات روسیه  به کشورهای ترکیه، تایوان و مکزیک صورت می گیرد.  بزرگترین تولیدکنندگان فولاد روسیه فولاد Novolipetsk ، Evraz Group و Severstal JSC می باشند.

 

* به نظر شما ایران در زمینه تولید فولاد چه جایگاهی در جهان دارد ؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید .

 

منبع : https://www.steel-technology.com/articles/top-largest-steel-producing-countries-in-the-world

اولین نفر باشید که دیدگاهش را می نویسد !

دیدگاه شما برای ما مهم است.