شنبه 29 شهریور 1399

سبد خرید شما خالی است.
مبلغ قابل پرداخت : ۰ تومان
بررسی میزان تولید و مصرف فولاد در ایران

تولید و مصرف فولاد

فولاد جزء کالاهای پرکاربرد و مهم برای هر کشور محسوب می شود. یکی از علت های مهم تولید فولاد، کمک کردن به توسعه ی کشور های در حال پیشرفت است. در صورتی که هر کشور بتواند میزان مصرف آهن آلات خود را کنترل و به درستی استفاده کند می تواند باعث پیشرفت و توسعه صنعت خود شود.

ارقام های مصرف سالانیه ی هر کشور چه توسعه یافته و چه در حال توسعه متفاوت است. مصرف سرانه آهن آلات در کشور های در حال توسعه بسیار کمتر از کشور های توسعه یافته است. در واقع می توان نتیجه گرفت مصرف سالیانه فولاد در هر کشور بسته به توسعه یافته یا در حال توسعه متفاوت است و کشور های توسعه یافته مصرف بالاتری دارند.

تولید سالانه فولاد در ایران

کشور ایران با تولید سالیانه بالای 25 میلیون تن فولاد خام، رتبه ی چهاردهم جهان را دارا می باشد. با توجه به این که ایران بین پانزده کشور برتر تولیدکننده فولاد در جهان است، نتوانسته بین بیست کشور اول جهان در صادرات قرار گیرد. سیاستی که دولت در نظر گرفته این است که الویت با پوشش دهی نیازهای داخلی باشد و در صورت اضافه ماندن از تولیدات آنها را برای صادرات در نظر گیرد.

رقابت تولید در بازار ایران بسیار افزایش یافته است بطوری که از 25 میلیون تن تولید شده، حدودا 12 میلیون تن مصرف داخلی و مابقی برای صادارت در نظر گرفته شده است.

بیشترین تولید، تولید میلگرد است که به نسبت سالهای گذشته 22 درصد افزایش یافته است. بعد از تولید میلگرد می توان به ورق های تولید شده به روش نورد سرد که با 5 درصد و روق های تولید شده به روش نورد گرم با 9 درصد افزایش نسبت به سال های گذشته می توان به این نکته رسید که به صورت کلی تولیدات فولادی به رشد 18 درصدی نسبت به سال های گذشته ی خود رسیده است.

مصرف و تولید فولاد در ایران

برای اطلاع از مهترین دلایل و تاثیر گذار بر قیمت آهن و محصولات فولادی، می توانید اینجا کلیک و مقاله را مطالعه کنید.

عوامل موثر بر مصرف فولاد در ایران

عوامل بسیاری بر روی مصرف آهن آلات تاثیر می گذارد . یکی از مهم ترین عامل که در مصرف آهن آلات تاثیر می گذارد، رشد اقتصادی در کشور است.

 • تحولات جهانی

  در سال های اخیر به دلیل رشد تولید و مصرف آهن آلات، قیمت سنگ آهن با کاهش قیمت رو به رو شده است و این امر برای کشوری همانند چین که با داشتن سیاست دامپینگ توانسته قیمت تمام شده ی فولاد را با پایین ترین مبلغ به فروش برساند، بسیار موفقیت آمیز محسوب می شود و همین امر باعث شده کشور چین یکی از بزرگترین تولید کننده و صادر کننده ی فولاد در جهان تبدیل شود. به همین دلیل مابقی تولید کنندگان مانند ایران نتواند صادرات خوبی داشته باشد.
 • دلایل اقتصادی

  مطمئنا مصرف یا صادرات بیش از حد یک محصول باعث افزایش یا کاهش قیمت آن می شود که در زیر به آن اشاره شده است:
  کاهش در رشد اقتصادی کشور: 
  با توجه به آمار های اعلام شده هر چه رشد اقتصادی در کشور کاهش پیدا کند قیمت محصولات نیز افت خواهد کرد و با توجه به منفی بودن رشد اقتصادی این امر تاثیر گذار بوده است.
  رکود در بخش ساختمان:
  صنعت ساختمان سازی با صنعت فولاد رابطه مسقیم دارد و این باعث شده است که با توجه به کاهش ساخت ساز صنعت فولاد کشور رو به کاهش باشد.

 

برای مشاهده ی تمامی محصولات بازار آهن در اینجا کلیک کنید.

برای اطلاع از انواع ورق های فولادی و کاربرد های آن می توانید اینجا کلیک و مقاله را مطالعه کنید.

آمار مصرف فولاد در ایران

با توجه به کاهش رشد اقتصادی و به حداقل رسیدن صنعت ساخت و ساز در ایران و عدم تعادل بین تولید و عرضه این خود باعث بوجود آمادن نوساناتی در حوضه ی فولاد خواهد شد که چندان خوشایند نیست.

وب سایت بازار آهن

وب سایت بازار آهن که در حال حاضر شما در یکی از صفحات آن هستید، یک سایت فروشگاهی عرضه ی آهن آلات است که تمام تلاش خود را بکار گرفته تا بتواند محصولات را مستقیم از کارخانجات تهیه کند تا با کمترین قیمت و بدون واسطه به مشتریان ارائه دهد. هدف از احداث این سایت ایجاد فضای امن و مطمئن برای مشتریان این مجموعه است. گروه بازرگانی بازار آهن امیدوارند بتوانند با بهترین خدمات، رضایت مشتریان خود را جلب کند.

با توجه به نوسانات قیمت محصولات فولادی شما می توانید برای اطلاع از قیمت ها و مشخصات فنی محصولات با مشاوران ما از طریق شماره تلفن 02144381510 تماس حاصل نمایید.

اولین نفر باشید که دیدگاهش را می نویسد !

دیدگاه شما برای ما مهم است.