سه شنبه 12 مرداد 1400

سبد خرید شما خالی است.
مبلغ قابل پرداخت : ۰ تومان
۶ سوال مهم درباره مش صنعتی

۱. مش چیست؟

مش که نام لاتین آن WELDED WIRE MESH است، که از میلگرد های فولادی که به صورت افقی و عمودی کنار هم جوش خورده اند تشکیل شده است. میلگرد های با هم زاویه ی قائمه به جود آورده اند و محل تقاطع، همان محل جوش آنها به هم است که این خود باعث شده که میلگرد ها حرکت نکنند در نتیجه برگ مش تولید شده دارای استحکام و مقاومت بالایی می باشد و همین دلیل باعث شده از این محصول در صنایع مختلفی همچون کشاورزی و ساختمان سازی استفاده شود. 

مش را با ضخامت میلگرد و اندازه ی چشمه آن مشخص می کنند. مش ها را بر اساس در خواست و نیاز مشتری با ابعاد مختلف تولید می کنند که معمول ترین ابعاد 6*2 می باشد.

در بازار مش دارای نام های مختلفی است که در ادامه به آنها اشاره می کنیم:

شبکه پیش جوش، توری شبکه فولادی، مش فولادی، شبکه میلگردی، مش میلگرد و …. ولی متداول ترین نام آن مش است.

۲. نحوه تولید مش

مش به وسیله دستگاه های صنعتی تولید می شوند که این دستگاه ها دارای عملکرد دقیق و ظریف هستند. مش ها از میلگرد هایی با ابعاد 6 متر در 2 متر تشکیل می شوند که مواد اولیه آنها متنوع است. میلگرد ها نیز از نوع ساده یا آجدار مورد استفاده قرار می گیرند در صورتی که این میلگرد ها از کربن سرد باشند (از میلگرد A3 یا A4 استفاده شود) محصول بدست آماده انعطاف پذیر نخواهد بود ولی استحکام بالاتری خواهد داشت .

 

مش صنعتی چیست

 

برای مشاهده ی انواع مش در بازار آهن در اینجا کلیک کنید.

۳. انواع مش در بازار

مش صنعتی در بازار در سه نوع موجود است:

 1. مش پنلی
 2. مش آجدار
 3. مش فولادی

که مش های بالا از سه نوع مفتول زیر تولید می شود:

 1. مفتول آهن
 2. مفتول گالوانیزه 
 3. مفتول اسیدشور 

از موارد بالا، مفتول اسیدشور و آهن بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. 

۴. ابعاد مش  

کارخانه های تولیدی مش با توجه به نیاز مشتری از وی سفارش گرفته و مش را تولید و تحویل می دهد.مش ها با توجه به نوع میلگرد از نمره 6 الی 16 دارای تنوع می باشد. فاصله بین هر میلیگرد مشخص است و بیشترین مشی که در بازار مورد استقبال قرار گرفته است با فاصله 20*20 و 15*15 و 10*10 است به طوری که فاصله ی هر میلگرد با دیگری به ترتیب 20 ، 15 و 10 سانتی متر است. به این فاصله ی یا به صورت مربع هستند و یا مستطیل چشمه می گویند که ابعاد این چشمه ها بین 5 تا 40 سانتی متر است. مش ها به دلیل مواد مصرف شده و جوش نقطه ای که دارند برای پیمانکاران و مهندسین ساخت و ساز از نظر اقتصادی بسیار بصرفه تر است. ابعاد هر برگ مش نیز بنا به درخواست مصرف کنندگان متفاوت است که رایج ترین نوع تولیدی آن که معمولا بصورت آماده آن موجود است 2*6 متر می باشد . 

برای مشاهده ی انواع میلگرد در بازار آهن در اینجا کلیک کنید.

۵. وزن مش

وزن مش به عواملی چون بافت هندسی، فاصله ی بین میلگرد ها، اندازه و وزن میلگرد بستگی دارد. کم ترین وزن مش حدودا 22 کیلو گرم است که از میلگرد سایز 6 ساده با فاصله ی 30*30 سانتی متری تولید شده است. بیشترین وزن نیز 221 کیلو گرم است که مربوط به میلگرد 12 آجدار با فاصله ی 10*10 سانتی متر می شود.

مش صنعتی چیست

۶. کاربرد مش در صنعت ساختمان 

مش در صنعت ساخت و ساز بیشترین کاربرد را دارد در زیر به چند نکته مهم اشاره می کنیم :

 1. زیرا به نسبت عملیات جا گذاری مفتول سرعت بالاتری دارد.
 2. از نظر حمل نقل بسیار راه تر است.
 3. از نظر هزینه نسبت به میلگرد بسیار به صرفه تر است.
 4. و مهمترین نکته رعایت کامل بند نهم مقررات ملی ساختمان.
 5. نسبت به میلگرد بسیار بهینه است.
 6. مقاومت بالا به علت نقاط جوش بالا
 

برای مشاهده ی تمامی محصولات بازار آهن در اینجا کلیک کنید.

وب سایت بازار آهن

وب سایت بازار آهن که در حال حاضر شما در یکی از صفحات آن هستید، یک سایت فروشگاهی عرضه ی آهن آلات است که تمام تلاش خود را بکار گرفته تا بتواند محصولات را مستقیم از کارخانجات تهیه کند تا با کمترین قیمت و بدون واسطه به مشتریان ارائه دهد. هدف از احداث این سایت ایجاد فضای امن و مطمئن برای مشتریان این مجموعه است. گروه بازرگانی بازار آهن امیدوارند بتوانند با بهترین خدمات، رضایت مشتریان خود را جلب کند.

به علت وجود نوسانات قیمت محصولات فولادی شما می توانید برای اطلاع از قیمت ها و مشخصات فنی محصولات با مشاوران ما از طریق شماره تلفن 02191005030 تماس حاصل نمایید.

اولین نفر باشید که دیدگاهش را می نویسد !

دیدگاه شما برای ما مهم است.